Мы предлагаем купить проведенный диплом специалиста с занесением в реестр
візитівка міста
історія
символіка
міста-партнери
фотогалерея
мапа
   
візитівка міста
about Gadiach
   
   
Гадяч, в минулому столиця України, розташований в мальовничій місцевості Полтавщини на правому березі Псла. Ще в скіфські часи на родючих землях в заплавах рік Псла та Груні охоче селилися люди. А сам Гадяч, як місто, веде своє літочислення з Х-ХІІІ століть, коли проходили будівництво Посульської оборонної лінії. В 1442 р. Поблизу Гадяча будується Красногірський Миколаївський монастир. Отже Гадячу близько 500 років, що підтверджує карта „Границы Литовской Руси в 1533 году”, де зазначений Гадяч – єдине місто з теперішньої Полтавщини, що свідчить про його значимість у ті часи.
   

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

головна    міський форум    міські оголошення    робота і навчання  
історія міста Гадяч

Як вважають історики, перші поселення на території міста Гадяч з'явилися ще в скіф¬ські паси. Виникнення Гадяча пов'язують з будівництвом у Х-ХІП ст. Посольської оборонної лінії. Спочатку поселення мало назву Гадяч. 1442 р, поблизу нього засновується Красно гірський Миколаївський монастир. Розташований в фортифікаційне зручному місці на порубіжжі з татарською вольницею, Гадяч вже на початку 16 ст. перетво¬рюється на одне з найзначніших міст України, жителі якого, входять до однойменно¬го полку з числа 20 заснованих гетьманом Ружицьким для боротьби з Ханством. Тут будується «замок» . У 1610-1616 роках Гадяч отримав права слободи, тобто був звільнений від податків і повинностей. На 1630 р. Гадяч - велике торгове місто, не¬вдовзі тут налагоджується поташне виробництво , продукція якого відправлялась до фабрик Гданська.

Населення міста Гадяча брало активну участь у Визвольній війні українського народу. На початок Визвольної війни українського народу місто стає; центром Гадяцького полку» командування яким прийняв сподвижник Богдана Хмельницького, герой Визво¬льної війни Кіндрат Бурляй.

1654 р. тут було підписано відомий, але майже не реалізований Гадяцький трактат, який стосувався подальшого політичного і економічного розвитку України і мав на меті запобігти подальшому засиллю московської влади в країні. «Пожалуваний» за російсько-українським договором 1654 року російським царем Б.Хмельницькому, Гадяч перетворюється на так званий «ключ» до рангових маєтностей гетьманів України.

З 1663 року і 5 років поспіль місто перетворюється на. адміністративну столицю Вій¬ська Запорізького. Гетьман І. Брюховецький, який переніс сюди свою резиденцію, розбудовує дерев'яний замок, адміністративні споруди, зводить нові укріплення та церкви.

З першої половини XVII ст. Гадяч має свій герб, затверджений 1782 року. 1726 року Катерина І віддала Гадяч із підпорядкованими йому містечками, селами і слобідками князю Меншикову, через 4 роки ця територія стала власністю українського гетьмана Данила Апостола.

Козаки Гадяцького полку, яким керували в різний час найвідоміший козацький літопи¬сець Г.Граб'янка, меценат М.Борохович брали участь і уславили себе хоробрістю і відвагою в походах на Азов та в Прибалтику, неодноразово піднімали народ на боротьбу з старшинською сваволею,

З 1764 року Гадяч із більшістю сусідніх сіл належить гетьману К.Г.Розумовському, котрий 1785 року продав місто і частину інших земель казні. За ревізією 1782 року в місті Гадячі нараховувалось: чоловіків - 1827, жінок - 1907, а всього 3734 душі, за подвірним переписом 1891 року: чоловіків - 3228, жінок - 3313, всього 6541 душа, будинків кам'яних - 50, дерев'яних - 950, магазинів - 102, всього і і 02 будинки, дрібних промислових і ремесляних закладів 16, млинів вітрових — 9, водяник - 3, православних церков - 4, міське училище, міський банк, У 18-19 ст. Гадяч - повітове містечко Малоросійської, а згодом Полтавської губернії, (пожаловане гербом ...), де діяли повітове та парафіяльне училища, лікарня та шпи¬таль, 4 церкви та 2 єврейські молитовні будинки, поштова станція, де щорічно проводилося 5 великих ярмарків на які з'їжджалося купецтво з Слобожанщини, Полтавщини. Полтавщини, російських губерній. Враховуючи рівновіддаленість від Полтави, Харкова, Сум, Києва було розпочато будівництво залізниці, що повинно було суттєво прискорити розвиток міста.

Гадяч - батьківщина одного з найвидатніших діячів 19 ст. М.Драгоманова, чиї філо¬софські, історичні, соціологічні праці формували політичну еліту країни на початку 20 ст. Тут у родинному маєтку, що розташувався на мальовничих пагорбах Псла, жила . сестра М.Драгоманова відома поетеса, письменниця, громадська діячка Олена Пчілка, яка започаткувала випуск у місті газети «Рідний край» та журналу «Україна молода». В Зеленому гаю, в будинку матері жила і писала свої безсмертні твори Леся Українка. З містом пов'язані Імена письменників Панаса Мирного та М.Макаревського, інженера-будівельника.-, автора пам'ятника на козацьких могилах під Берестечком . В.Леонтовича і художника-ілюстратора М.Білика, істориків Д.Пащенка та М.Бакая, інших діячів вітчизняної культури. Побували в Гадячі та лишили про нього спогади в своїх творах О.Кобилянська, Ф.Красецький.

На території Гадяча є ряд місць пов'язаних з родиною Драгоманових. По провулку Л. Українки знаходиться пам'ятний знак на тому місці, де раніше була садиба Драго¬манових. Нині це місце зветься Драгоманова гора. Тут народився М.Драгоманов і О.Пчілка. По вулиці М.Драгоманова у невеличкому одноповерховому будиночку знахо¬диться редакція газети «Гадяцький вісник», а на ньому меморіальна дошка, на якім вказано, що тут з 1917 по 1919 рік працювала редактором О.Пчілка. Чимало пам'ятних місць Гадяча пов'язано з ім'ям Лесі Українки. Народилася вона у м. Новоград-Волинську, але багато своїх творів написала в Гадячі, в -«Зеленому гаю» в будинку своєї матері. Чудові люди збиралися в тому будиночку. У 1899 р. на гости¬ну до Л.Українки приїздить буковинська письменниця О.Кобилянська, влітку того ж року М.В.Лисенко із своїм мандрівним кором завітав до нашого міста. Хутір Зелений Гай стаз улюбленим місцем відпочинку молоді, нині він носить назву Лесин Гай. На тому місці, де стояв будиночок О.Пчілки , на честь 100-річчя з дня народження славетної поетеси, встановлено обеліск з портретом Л.Українки. У центрі нашого міста є будинок на меморіальній дошці якого написано «В цьому будинку з 1858 по 1865 р. жив і працював видатний український письменник П.Мирний», 14 річним юнаком він влаштувався писарем у «Гадяцький суд. У повісті «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» було описано життя Гадяцького повіту кінця 14 ст. На території району і в самому Гадячі в різні періоди побували Т.Г.Шевченко, М.В.Гоголь, А.П.Чехов.

В довоєнний період Гадяч перетворився на культурний центр району. В педагогічному технікумі готувалися кадри вчителів молодших класів, з однорічної сільськогосподар¬ської школи виходили спеціалісти для городніх бригад колгоспів, медичних сестер готувала медична школа. Школярі навчалися в двох середніх та семирічній школах. Працювали районний Будинок культури, кіноте¬атр, будинок піонерів.

Фашистські війська вдерлися в Гадяч 27 вересня 1941 року. Мужньо боролися проти ворога підпільники і партизани.

Майже два роки руйнували, грабували Гадяч, його населення фашисти. Вони знищили виробничі і житлові приміщення у місті і районі. Педагогічний технікум і медичну школу фашисти зайняли під казарми, середню школу № 2 перетворили в поліцейський застінок, в поліклініці влаштували комендатуру, в дитячих яслах -жандармерію. П'ять тисяч жителів району було примусово відправлено на роботу у фашистську Німеччину.

Гадяч було звільнено від фашистів 11 вересня 1943 року. В боях за місто полягли смертю хоробрих багато воїнів, у тому числі командарм 47-ої армії генерал-лейтенант П.П.Корзун, Герой Радянського Союзу гвардії капітан Є.П.Кочергін, офіцери І.І.Шаріпов, М.О.Карнаухов та інші.

На різних фронтах Великої Вітчизняної війни мужньо боролися тисячі жителів міста. Понад 5 тисяч чоловік відзначені бойовими орденами і медалями СРСР. Високого звання Героя Радянського Союзу удостоєні М.С. Чирка, М.Ф.Лимонв, .М.Л.Велічай.

Кавалером трьох орденів Слави став В.С.Боряк, 13 чоловік удостоєні його двічі.

Місто Гадяч - центр паломництва туристів єврейського походження з різних країн світу (Ізраїлю, США, Канади, Росії, Польщі, Прибалтики), оскільки тут у 1813 році було поховано засновника хасидизму Хабад Шиеур-Залмана (Алтер Ребе) (1745-1813 рр.).

Місто Гадяч розташоване на березі лівої притоки Дніпра - річки Псьол, біля впадіння в неї річки Грунь.

Територія міста 1778 га. Населення за переписом 2001 року - 22,7 тис. чоловік. В місті активно працюють 3 заводів і комбінатів. Продукцію вентиляторного заводу „Горизонт”, ДП „Гадячсир”, м'ясокомбінату добре знають за межами району, області навіть України. Користується популярністю продукція цегельного заводу, заводу домобудування.

Соціально-економічний розвиток міста, його благоустрій в більшості пов'язаний з нафтогазовидобувною промисловістю.

По праву Гадяч вважається містом працівників нафтової та газової промисловості.

Розвідники надр, буровики, оператори, транспортники і будівельники - такі провідні професії поширені в місті.

Стало доброю традицією проводити щорічно 12 вересня День міста. З кожним роком все цікавіші заходи проводяться з цей день.

версія для друку [версія для друку]
 
міська влада

міський голова
міськвиконком
міський бюджет
регуляторна політика
комунальні підприємства
участь у проектах
міські новини
контакти

економіка міста

стан економіки
план соціально- економічного розвитку
підприємства міста
фінансові установи
бізнес-інформація
пропозиція для інвесторів

гуманітарна сфера

освіта
охорона здоров'я
культура
історичні пам'ятки
спорт

міська громада

політичні партії
громадські організації
благодійні організації
міські ЗМІ
видатні люди

сервіс та відпочинок

готелі
туристичні фірми
торгівля
театри/кіно
ресторани/кафе
транспорт
архів новин
довідка

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

підписка на розсилку
ласкаво просимо!
міський голова Тетяна Савченко

     Щире вітання з "найукраїнишої" України. Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.
 З щирою повагою міський голова
 Тетяна Савченкорегуляторна політика
 
 Інформація про виконання плану заходів щодо реалізації державної регуляторної політики в Гадяцькому районі виконкомом Гадяцької міської ради а ІІІ квартал 2006 року

11.07.2006 р., № 180-1
 РІШЕННЯ Про затвердження тарифів на послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій виробничому управлінню житлово-комунального господарства

11.07.2006 р., № 181-1
 РІШЕННЯ Про затвердження переліку робіт виробничому управлінню житлово-комунального господарства з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій


www.visegradfund.org
Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).


Специальная оценка условий труда СОУТ профессиональное оказание услуг с оформлением.. Специальная оценка условий труда является более масштабным и комплексным подходом как в определении влияния негативных факторов производственного процесса на здоровье работника, оценке уровня профессиональных рисков, так и в определении ответственности и страховой нагрузки для работодателей. Имея большой опыт проведения аттестации рабочих мест по условиям труда, компания «ДИАЛОГ-КОНСАЛТИНГ» предлагает услуги по проведению Специальной оценки условий труда с четким соблюдением...
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

© Інститут Трансформації Суспільства 2006-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на gadiach.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail:
editor@osp.com.ua
TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk