візитівка міста
історія
символіка
міста-партнери
фотогалерея
мапа
   
візитівка міста
about Gadiach
   
   
Гадяч, в минулому столиця України, розташований в мальовничій місцевості Полтавщини на правому березі Псла. Ще в скіфські часи на родючих землях в заплавах рік Псла та Груні охоче селилися люди. А сам Гадяч, як місто, веде своє літочислення з Х-ХІІІ століть, коли проходили будівництво Посульської оборонної лінії. В 1442 р. Поблизу Гадяча будується Красногірський Миколаївський монастир. Отже Гадячу близько 500 років, що підтверджує карта „Границы Литовской Руси в 1533 году”, де зазначений Гадяч – єдине місто з теперішньої Полтавщини, що свідчить про його значимість у ті часи.
   

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

головна    міський форум    міські оголошення    робота і навчання  
міські новини

  
26-10-2011

Соромно за надої молока

Минулого вівторка за дорученням голови Гадяцької РДА Володимира Беседи управлінням агропромислового комплексу райдержадміністрації був проведений виїзний семінар для керівників сільськогосподарських підприємств. Темою семінару стала підготовка тваринницької галузі сільгосппідприємств району до зимово-стійлового періоду.

Учасники семінару відвідали ПАТ «Гадяцьке бурякогосподарство» (с. Мартинівка), СТОВ ім. Духова (с. Веприк) та АФ ім. Шевченка (с. Лютенька).

«Хвалитися дуже нічим, – коментує ситуацію з тваринництвом начальник управління агропромислового комплексу райдержадміністрації Олександр Лукаш. – Якщо на сьогодні надої молока – 8,5 л на корову, то про це навіть соромно говорити. Це найнижчий показник і області, і до цього причетні, в першу чергу, керівники господарств. Коли ми аналізуємо показник, виявляється, що у нас немає чим годувати корів. Там, де кормова база повністю збалансована, там і молоко є. У деяких господарствах немає достатньої кількості концкормів, а про макуху – основний «молочний» корм – і говорити немає чого».

Стосовно заготівлі кормів, за оперативними даними, які отримує Управління від господарств, станом на 4 жовтня заготовлено в межах 150%, що дасть можливість перейти на однотипну відгодівлю.

«Якщо показники надоїв молока падають за день-два, то для того, щоб їх підняти, потрібні 2–3 роки, – говорить заступник голови Гадяцької РДА Ігор Іванюта. – Найнижчий показник у господарстві «Березоволуцьке». Там на корову надоюють 4,3 літри в день. Найбільше – 17,0 л – у «Гадяцькому бурякогосподарстві». Виробництвом молока потрібно займатися серйозно, починаючи з керівника, завфермою, зоотехніка і закінчуючи дояркою. У деяких господарствах корови недоотримують по 8–9 кг харчів на кожну в день».

На території молочнотоварної ферми ПАТ «Гадяцьке бурякогосподарство» учасників семінару зустрів голова правління господарства Олександр Сухань. Він провів колег територією ферми, показав корівники і разом з головним зоотехніком бурякогосподарства Вірою Дворник розповів про харчування корів.

«Хвалитися не будемо, лише скажу, що зараз доїмо на три тонни молока більше, ніж у минулому році, – говорить Олександр Сухань. – Що стосується приміщень, то всі вони відремонтовані. Худоба, якій потрібно, стоїть вже у приміщеннях. Яка ще може пастися – на луках. Є ще хороший пастівник, і температура дозволяє».

Господарство утримує 680 голів корів української червоно-рябої породи. Секрет великих надоїв у господарстві простий – худобі дають стільки кормів, скільки вона може з’їсти.

У приміщеннях демонтували годівниці, замість них зробили столи, переробили поїлки.

«У нас нічого особливого немає, – додає Віра Дворник. – Трави даємо вволю, скільки з’їдять. Потрібно, щоб корова наїлася. Наїлася – ото вона вже лягла і мовчить, бо всім задоволена. У раціон я записую 30 кг, та корови їдять зелені досхочу. Зараз є така можливість прибрати її з поля, щоб не пішла вона в морози і не пропала, тим самим бережемо силос та інше. У раціоні 5 кг сіна, та його зараз потрібно давати не більше 3 кг. Білок поповнюємо багаторічною травою. Солому даємо щоранку по 4 кг. Бо не буде соломи – не буде жирності. Зараз іде кормовий буряк. Його згодовуємо цілим, 10 кг на голову. Раціон зараз шикарніший. Піде трава – включиться сіно. Силос повинен бути дрібненький, тоді з’їдаємість його буде 100%. Якщо у раціоні є 14 кормових одиниць, доїти можна 18 кг молока на корову. Ми працюємо по-простому: нагодували – подоїли».

Гарне враження залишилося в учасників семінару від відвідин господарства. Вигляд території ферми, корівників, загонів та тварин говорив сам за себе.

Наступним об’єктом відвідин була МТФ № 1 у господарстві ім. Духова. Донедавна це господарство було одним з перших по надоям молока. Зараз ситуація бажає кращого. У господарстві діють 4 тваринницькі ферми, три з них – молочні. Корів утримується 1600 голів. Загальна кількість поголів’я – 4993.

«Цьогорічними показниками ми похвалитися не можемо, – розпочав екскурсію фермою керівник господарства Андрій Федяй. – На це є ряд причин, які вплинули на тваринницьку галузь, і над якими працюємо і ми, і керівництво нашого агроформування. Поголів’я велике, та якщо відношення до нього буде нормальне, то у перспективі буде гарний результат.

На сьогодні заготовлено 32 тис. тонн силосу, 6 тис. тонн сінажу, 2 тис. тонн сіна. Заготівля кормів продовжується. Готуємо тваринницькі приміщення до зими. Стан приміщень по фермах трохи гірший, ніж у сусідньому бурякогосподарстві. Як у будь-якій галузі бувають підйоми і падіння, так і ми зараз поки що знизилися. На сьогодні, соромно сказати, доїмо 5,5 літрів молока на корову. Це не той показник, на який заслуговує колектив нашого господарства».

Гарними результатами у тваринництві може похвалитися АФ ім. Шевченка. Чисельність поголів’я у господарстві складає 2015 тварин української чорно-рябої породи, з них 1009 – фуражні корови. Показник надоїв – 12,2 літрів молока на корову. Та це, як запевняє керівник господарства, не межа, і обіцяє надалі цей показник покращитися. У господарстві тваринництво забезпечене необхідним.

«До таких результатів ми йшли не один рік, – говорить директор агрофірми Петро Хоменко. – Протягом двох місяців на території напіврозваленої молочнотоварної ферми відремонтували корівники, відновили водопостачання, зробили молокопроводи, холодильні цехи і годівлю повністю перевели на змішувані корми. Відразу підвищився показник надоїв молока».

На фермі зроблено все, щоб молоко поступало від корови до молоковозу без ручного втручання. На комплексі є побутові кімнати для працівників.

«Потроху йдемо до того, як у людей робиться, – посміхається Петро Петрович. – Хоча до них нам ще далеко. Багато робіт ще потрібно проводити. За один раз всього не ухватиш. Кожного року стараємося впроваджувати щось новеньке. Поголів’я не повинно зменшуватися».

«Оце у нас закладений силос, – показує територію старший зоотехнік Галина Чернявська. – Ми його не чіпаємо, брати будемо аж з весни. А он там силосна яма, з якої зараз набираємо. На кормовий майданчик підвозимо сінаж, солому і жом. Це все змішуємо і розвозимо. Корови всі посортовані. На новий рік ми повинні вийти на цифру 1040 голів корів. Корми готуються окремо для корів і для молодняка».

Учасники семінару пройшлися територією комплексу, побачили систему надходження молока від корови до холодильної камери.

Підсумовуючи семінар, заступник голови Гадяцької РДА Ігор Іванюта зазначив, що такі зустрічі потрібні для керівників господарств.

«Керівники порівнюють зі своїми господарствами, адже бачать все на власні очі: і умови праці, і стан полів, ферм, тракторних бригад, – зазначив Ігор Іванович. – Аналізують, спілкуються, радяться. А це головне у таких зустрічах. Позитивне беруть на замітку, негатив намагаються уладнати. Сьогодні ми побували у трьох господарствах. Скажу, що вони займають гарні місця у рейтингу сільськогосподарських підприємств району. Та бачите, і у них, як виявилося, проблем вистачає».

www.bazarmedia.info

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
  
 
міська влада

міський голова
міськвиконком
міський бюджет
регуляторна політика
комунальні підприємства
участь у проектах
міські новини
контакти

економіка міста

стан економіки
план соціально- економічного розвитку
підприємства міста
фінансові установи
бізнес-інформація
пропозиція для інвесторів

гуманітарна сфера

освіта
охорона здоров'я
культура
історичні пам'ятки
спорт

міська громада

політичні партії
громадські організації
благодійні організації
міські ЗМІ
видатні люди

сервіс та відпочинок

готелі
туристичні фірми
торгівля
театри/кіно
ресторани/кафе
транспорт
архів новин
довідка

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

підписка на розсилку
ласкаво просимо!
міський голова Тетяна Савченко

     Щире вітання з "найукраїнишої" України. Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.
 З щирою повагою міський голова
 Тетяна Савченкорегуляторна політика
 
 Інформація про виконання плану заходів щодо реалізації державної регуляторної політики в Гадяцькому районі виконкомом Гадяцької міської ради а ІІІ квартал 2006 року

11.07.2006 р., № 180-1
 РІШЕННЯ Про затвердження тарифів на послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій виробничому управлінню житлово-комунального господарства

11.07.2006 р., № 181-1
 РІШЕННЯ Про затвердження переліку робіт виробничому управлінню житлово-комунального господарства з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій


www.visegradfund.org
Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

© Інститут Трансформації Суспільства 2006-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на gadiach.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail:
editor@osp.com.ua
TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk