візитівка міста
історія
символіка
міста-партнери
фотогалерея
мапа
   
візитівка міста
about Gadiach
   
   
Гадяч, в минулому столиця України, розташований в мальовничій місцевості Полтавщини на правому березі Псла. Ще в скіфські часи на родючих землях в заплавах рік Псла та Груні охоче селилися люди. А сам Гадяч, як місто, веде своє літочислення з Х-ХІІІ століть, коли проходили будівництво Посульської оборонної лінії. В 1442 р. Поблизу Гадяча будується Красногірський Миколаївський монастир. Отже Гадячу близько 500 років, що підтверджує карта „Границы Литовской Руси в 1533 году”, де зазначений Гадяч – єдине місто з теперішньої Полтавщини, що свідчить про його значимість у ті часи.
   

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

головна    міський форум    міські оголошення    робота і навчання  
міські новини

  
06-02-2012

Перинатальні центри дарують надію

Забезпечення доступності та якості медичної допомоги є проблемою, без вирішення якої турбота про громадян залишається лише словами, що згодом перетворюються на черговий фарс влади. Піклування про здоров’я свого народу має виявлятися не в кількості запевнень та гучних клятв. Людям хочеться реальних дій влади, які б були здатні полегшити їх життя та змінити його на краще.

Попри те, що географічно Україна є частиною Європи, складається таке враження, що якість медичних послуг у нашій державі знаходиться десь на одній паралелі з рядом африканських країн. Вік життя середньостатистичного громадянина нашої держави найнижчий в Європі і майже на десять років знизився в порівнянні з 70-ми роками минулого століття. Тоді, за соціалістичного ладу, радянські люди жили в середньому 70 років. Сьогодні ж доволі часто до пенсії не доживають.

Проблема смертності в Україні сьогодні вважається однією з найважливіших. Проте ми маємо ще одну проблему – народжуваності не лише як природного процесу, а надання вчасної, кваліфікованої та високопрофесійної медичної допомоги під час вагітності та в процесі самих пологів.

Існування проблеми народжуваності багато років злочинно замовчувалося. Наразі влада приємно вражає громадян своїм розумінням важливості вирішення такого питання. Офіційні цифри свідчать про те, що дитяча смертність в Україні в 2,4 раза вища, ніж в Європі, а материнська – в 3–4 рази. Тому Президентом Віктором Януковичем і було поставлено перед чиновниками першочергове завдання – реалізувати проект «Нова якість життя». У рамках даного напрямку державної модернізації існують декілька проектів, спрямованих на покращення соціальної сфери і охорони здоров’я. Ми ж зупинимося на Національному проекті «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

Основна мета такого Національного проекту – надання громадянам доступної висококваліфікованої медичної допомоги, комфортних умов народження та виходжування дітей шляхом створення мережі регіональних перинатальних центрів. Планується, що до кінця 2013 року такі центри будуть створені в усіх областях України. І це не просто слова, а слова, підкріплені реальними та практичними кроками.

31 січня 2012 року відкриттям Кіровоградського обласного перинатального центру відбулося відкриття першої черги перинатальних центрів. Кіровоградщину обрано першою не випадково, адже саме тут показник материнської смертності є високим і перевищує державний. Цим і пояснюється особлива увага влади.

Загалом ідеологічна сутність проекту «Нове життя» полягає у регіоналізації перинатальної допомоги. Справа в тому, що десь у 60-х роках ХХ ст. у світі вдалося вийти на певний рівень показників материнських і перинатальних втрат, дитячої смертності та інвалідності. Стало зрозуміло, що лише медичними технологіями змінити ситуацію неможливо, але показники залишалися ще досить високими. Тоді світова медична спільнота дійшла висновку, що необхідно створити певну модель на рівні адміністративно-територіальної одиниці.

Вона повинна забезпечувати повний цикл надання медичної допомоги жінкам та дітям, починаючи з первинного рівня і закінчуючи високоспеціалізованою медичною допомогою. Саме за рахунок організаційних і адміністративних заходів буде забезпечено доступність усіх категорій населення до того рівня надання медичної допомоги матерям і дітям, якого потребує кожна конкретна людина.

Якщо створити таку етапність надання допомоги, то можна чітко зрозуміти, що є певні ризики виникнення ускладнень у період вагітності й пологів. Оскільки такі ризики будуть відомі, значить можна їм запобігти і таким чином впливати на ситуацію.

Сьогодні пілотні проекти зі створення перинатальних центрів розпочато також у Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Житомирській областях та м. Києві. На свою чергу чекають інші регіони. І дуже хотілося б вірити, що чекати їм доведеться не довго. Бо в іншому випадку не можна буде говорити про повноцінні зміни.

www.bazarmedia.info

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
  
 
міська влада

міський голова
міськвиконком
міський бюджет
регуляторна політика
комунальні підприємства
участь у проектах
міські новини
контакти

економіка міста

стан економіки
план соціально- економічного розвитку
підприємства міста
фінансові установи
бізнес-інформація
пропозиція для інвесторів

гуманітарна сфера

освіта
охорона здоров'я
культура
історичні пам'ятки
спорт

міська громада

політичні партії
громадські організації
благодійні організації
міські ЗМІ
видатні люди

сервіс та відпочинок

готелі
туристичні фірми
торгівля
театри/кіно
ресторани/кафе
транспорт
архів новин
довідка

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

підписка на розсилку
ласкаво просимо!
міський голова Тетяна Савченко

     Щире вітання з "найукраїнишої" України. Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.
 З щирою повагою міський голова
 Тетяна Савченкорегуляторна політика
 
 Інформація про виконання плану заходів щодо реалізації державної регуляторної політики в Гадяцькому районі виконкомом Гадяцької міської ради а ІІІ квартал 2006 року

11.07.2006 р., № 180-1
 РІШЕННЯ Про затвердження тарифів на послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій виробничому управлінню житлово-комунального господарства

11.07.2006 р., № 181-1
 РІШЕННЯ Про затвердження переліку робіт виробничому управлінню житлово-комунального господарства з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій


www.visegradfund.org
Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

© Інститут Трансформації Суспільства 2006-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на gadiach.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail:
editor@osp.com.ua
TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk