візитівка міста
історія
символіка
міста-партнери
фотогалерея
мапа
   
візитівка міста
about Gadiach
   
   
Гадяч, в минулому столиця України, розташований в мальовничій місцевості Полтавщини на правому березі Псла. Ще в скіфські часи на родючих землях в заплавах рік Псла та Груні охоче селилися люди. А сам Гадяч, як місто, веде своє літочислення з Х-ХІІІ століть, коли проходили будівництво Посульської оборонної лінії. В 1442 р. Поблизу Гадяча будується Красногірський Миколаївський монастир. Отже Гадячу близько 500 років, що підтверджує карта „Границы Литовской Руси в 1533 году”, де зазначений Гадяч – єдине місто з теперішньої Полтавщини, що свідчить про його значимість у ті часи.
   

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

головна    міський форум    міські оголошення    робота і навчання  
міські новини

  
10-07-2013

Гадяч : Молоді – перше робоче місце

Завершується черговий навчальний рік. У вітчизняних закладах освіти – період вручення дипломів, які мають стати для молодих людей своєрідною перепусткою у професію. І кожен з них, покидаючи стіни «альма-матер», мріє про перше у своєму житті робоче місце. Для когось мрії стають реальністю, а дехто, зневірившись у самостійному пошуку роботи, звертається за допомогою до служби зайнятості.
Наскільки така тенденція є загрозливою для вітчизняної економіки і що робиться державною службою зайнятості, аби допомогти молоді здобути оте омріяне перше робоче місце, – про це йшла розмова на зустрічі місцевих ЗМІ з директором районного центру зайнятості Любов’ю Різун.

КОР.: – Любове Миколаївно, проблема молодіжного безробіття, забезпечення молоді першим робочим місцем не є новою для нашої держави. Напевне, для її вирішення мають змінюватися і підходи. Чи є вони інноваційними на сьогодні?

Л.Р.: – В умовах жорсткої конкуренції на сучасному ринку праці найважливішим пріоритетом соціальної політики держави є збереження трудового потенціалу та соціальний захист населення від безробіття, особливо тих, хто не здатний на рівних конкурувати на ринку праці. Серед них молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної служби і яка вперше приймається на роботу.

Сьогодні для сприяння працевлаштуванню молоді служба зайнятості використовує різні механізми – від допомоги у підборі роботи до надання профорієнтаційних послуг та організації професійного навчання відповідно до потреб ринку праці.

До нинішнього року в Україні діяв Закон «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцям». І торік службою зайнятості на підприємства області працевлаштовано більше сотні випускників. Вищезгаданий Закон втратив чинність зі вступом у дію 1 січня поточного року нового Закону України «Про зайнятість населення», яким передбачено механізми стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, у тому числі й молоді, яка вперше приймається на роботу.

КОР.: – Про які нові стимули для роботодавців йдеться?

Л.Р.: – Мова йде про компенсацію роботодавцям єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування за направленням служби зайнятості на новостворені робочі місця не менше, ніж на 2 роки громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Тобто молода людина отримує на 2 роки гарантію закріплення на робочому місці. Інакше роботодавцю доведеться повернути отримані кошти у повному обсязі або працевлаштувати на це робоче місце іншого безробітного.

КОР.: – Напевне, найбільшою перешкодою для молоді на шляху працевлаштування є відсутність професійного досвіду…

Л.Р.: – Дійсно, роботодавці нерідко надають перевагу тим, хто має за плечима певний трудовий стаж. Тому новою редакцією Закону «Про зайнятість населення» дещо розширено можливості для підвищення конкурентоспроможності молоді, а саме: студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право проходити стажування у роботодавців строком до 6-ти місяців, про що в обов'язковому порядку буде внесено запис до їхньої трудової книжки. Власне, це свідчитиме про набуття певного досвіду роботи. Студенти проходитимуть стажування за індивідуальною програмою під керівництвом наставника. На стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, установлені для працівників, які займають відповідні посади.

КОР.: – Не секрет, що нині молодь у пошуках роботи виїжджає із села в місто. Чи існують перспективи вирішення цієї проблеми?

Л.Р.: – Законом «Про зайнятість населення» передбачена державна підтримка молодих спеціалістів, які вирішили поїхати працювати у сільську місцевість. За умови укладання трудового договору на строк не менш як три роки їм передбачається надання житла та одноразової адресної допомоги в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій, затверджених Кабінетом Міністрів. Крім того, існує перспектива отримати житло у власність, для цього необхідно пропрацювати на селі не менше 10 років.

КОР.: – Любове Миколаївно, що б Ви порадили молоді, якій доведеться обирати майбутню професію?

Л.Р.: – Перш за все, я хочу наголосити, що вибір професії – це один із найголовніших кроків у житті, який нерідко порівнюють з другим народженням. Аби уникнути розчарувань у майбутньому, бути конкурентоздатним на ринку праці, мати успішну трудову біографію, я раджу обрати професію, яка затребувана цим ринком, та стати справжнім професіоналом своєї справи.

Підготувала Альона Глік
 

 

Новини Гадяча

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
  
 
міська влада

міський голова
міськвиконком
міський бюджет
регуляторна політика
комунальні підприємства
участь у проектах
міські новини
контакти

економіка міста

стан економіки
план соціально- економічного розвитку
підприємства міста
фінансові установи
бізнес-інформація
пропозиція для інвесторів

гуманітарна сфера

освіта
охорона здоров'я
культура
історичні пам'ятки
спорт

міська громада

політичні партії
громадські організації
благодійні організації
міські ЗМІ
видатні люди

сервіс та відпочинок

готелі
туристичні фірми
торгівля
театри/кіно
ресторани/кафе
транспорт
архів новин
довідка

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

підписка на розсилку
ласкаво просимо!
міський голова Тетяна Савченко

     Щире вітання з "найукраїнишої" України. Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.
 З щирою повагою міський голова
 Тетяна Савченкорегуляторна політика
 
 Інформація про виконання плану заходів щодо реалізації державної регуляторної політики в Гадяцькому районі виконкомом Гадяцької міської ради а ІІІ квартал 2006 року

11.07.2006 р., № 180-1
 РІШЕННЯ Про затвердження тарифів на послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій виробничому управлінню житлово-комунального господарства

11.07.2006 р., № 181-1
 РІШЕННЯ Про затвердження переліку робіт виробничому управлінню житлово-комунального господарства з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій


www.visegradfund.org
Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

© Інститут Трансформації Суспільства 2006-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на gadiach.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail:
editor@osp.com.ua
TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk